České ženy z Dukly Praha předvádí v Číně skvělé výsledky

Čínsk​ý tříe­tapový závod Tour of Chong­ming Island, který je zařazen do nejvyšší kat­e­gorie UCI — World Tour, odstar­to­val i s českým zas­toupením a to rov­nou s šesti reprezen­tan­tkami Dukly Praha.

Zcela rov­inatý etapový závod byl zahá­jen ve čtvrtek 111,5 kilo­metro­vou etapou, jež opanovala Italka Giorgi Bronzini (Cylance Pro Cycling). Z Češek byla v hro­mad­ném finiši nejúspěšnější 12. Tereza Neu­manová a o místo výše skončila Kateřina Kohoutková.

Ve druhé zkoušce dlouhé 121,3 kilo­metrů se vítězkou stala německá reprezen­tan­tka Char­lotte Becker (Hitec Prod­ucts). Z českých žen se nejlépe na 25. příčce prosadila Melissa Van Neck.

Zají­mavé je ale sle­dovat průběžné hod­no­cení kat­e­gorie do tři­ad­vaceti let po dvou etapách, kde jsou hned tři čer­nož­luté dresy v první desítce. Na čtvrtém místě je po dvou etapách Kateřina Kohoutková, na pátém místě Tereza Neu­manová a na osmém Nikola Bajgerová. V celkovém hod­no­cení je pak Kohoutková 22. a Neu­manová 23.

Závod finišuje zítře­jší etapou dlouhou 126,5 kilo­metrů v podobě kritéria, kdy závod­nice absolvují dvanáct okruhů o délce přes deset kilometrů.

Výsledky dos­tupné zde: https://www.procyclingstats.com/race/tour-of-chongming-island-world-cup/2018/stage-2

Text je také zde: http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Ceske-zeny-z-Dukly-predvadi-v-Cine-skvele-vysledky.aspx

BrychtaJan_CP_Kyjov_kriterium_20180414_144432_DSC_2172