Grand Prix NWS v Plzni

Giant liga v roce 2019 odstar­to­vala tradičně v Plzni na Lopatárně a první závod nesl jméno Grand Prix NWS. Duk­láci obsadili stupně vítězů v mužích, ženách i juniorech. V elitní kat­e­gorii se před­stavil Petr Kele­men v takřka domácím prostředí, když si na jeden týden odskočil ze stáže v UCI cen­tru v Aigle, a před reprezen­tačním startem v Kyjově se uvedl druhým místem za Mar­tinem Boubalem, celkovým vítězem Giant ligy v posled­ních dvou sezónách.

1. místo Mar­tin Boubal (CK Příbram Fany Gas­tro) 32b

2. místo Petr Kele­men (Team Dukla Praha) 19b

3. místo Richard Haber­mann (TJ KOVO Praha) 13b

kelemen

Ženy ostar­to­vali v rámci Giant ligy svůj Liv Sweep cup a na pásce ve vyrov­naném spurtu bojo­valy o první místo dvě naše závod­nice. Z vítězství se radovala mladičká juniorka Kristýna Burlová, která před nedávnem tri­um­fo­vala v obou ČP na sil­nici. Kristýna odsunula na druhou pozici naši zkuše­nou Melissu van Neck, dvo­jná­sob­nou loňskou medailistku na MČR na sil­nici. Třetí pak skončila Daniela Trčková.

1. místo Kristýna Burlová (Team Dukla Praha)

2. místo Melissa van Neck (Team Dukla Praha)

3. místo Daniela Trčková (Restore cycling)

zeny

V juniorech se blýskl skvělým výkonem Mar­tin Voltr, který by se bodovým ziskem nez­tratil ani mezi elit­ními muži. Zvítězil s velikým náskokem a před mez­inárod­ním závo­dem v Cot­tbusu, kde bude star­to­vat za národní výběr ČR, se ukázal ve slibné formě.

1. místo Mar­tin Voltr(Team Dukla Praha) 8b

2. místo Marek Liška (Roman Kreuziger cycling Acad­emy) 3b

3. místo Václav Papík (TJ KOVO Praha) 2b

voltr