Jan Zatloukal čtvrtý v závodě Světového poháru v Heubachu!

Juniorský reprezen­tant a člen týmu Dukla Praha Jan Zat­loukal obsadil výborné čtvrté místo v závodě Juniorské svě­tové série horských kol v Heubachu.

Loňský Mistr Evropy kat­e­gorie do 17 let mohl dosáh­nout na ještě lepší výsledek, když do posled­ního kola závodu najížděl na druhé pozici. O tu ale přišel v závěrečném stoupání a cílovém spurtu tří jezdců.

Nepo­dařilo se mi jet ten dlouhý kopec v posled­ním kole ste­jným způ­sobem jako v průběhu závodu, kdy jsem jel do dvou třetin vyrov­nané tempo a před vrc­holem kopce jsem se snažil zrychlo­vat“ říkal Honza v cíli závodu, který se jel na rozbah­něné trati v průměrné teplotě 2 stupně pod nulou.„Naopak se mi dařilo jezdit s jis­to­tou ve sjezdu, ze kterého jsme měl po sobot­ním tréninku v hus­tém dešti trochu respekt a soustředil jsem se, abych tam zbytečně nechy­bo­val“ dodává tal­en­to­vaný junior, kterého nyní čeká Český pohár horských kol v Peci pod Sněžkou a hned poté další dva závody Juniorské svě­tové série, v německém Alb­stadtu a domácí závod v Novém Městě na Moravě.