Dráhařka Kristýna Burlová znovu překonala český rekord!

Dráhařka Kristýna Burlová znovu překon­ala český rekord!
Závod­nice Dukly Praha Kristýna Burlová znovu dokázala překonat juniorský národní rekord ve stíhacím závodě na 2 km na otevřeném velodromu.
Kristýna dokázala vylepšit svůj loňský čas a nový juniorský rekord České repub­liky v prestižní dis­ci­plíně má nyní hod­notu 2:36,307 sec.
Svým výkonem si v rámci Mis­tro­vství České repub­liky v Plzni zajis­tila i mis­tro­vský dres národní šampionky.
„S novým reko­r­dem jsem vůbec nepočí­tala. Velo­drom v Plzni není tak rychlý jako v Prostějově na loňském MČR. A navíc to byla letošní první měřená závodní stíhačka. Mám ale velikou radost, že to o pár desetin vyšlo a ve finále ve větším větru jsem téměř čas dokázala zopako­vat.“ komen­to­vala svůj výkon sym­pat­ická závod­nice pražské Dukly, která úspěšně kom­bin­uje dráhu se sil­ničními disciplínami.
Z výkonu své svěřenkyně měl radosti i trenér pražské Dukly Lukáš Thun: „Rekord je velký bonus při obha­jobě tit­ulu Kristýny, odraz náročné přípravy její i celého týmu. Byla i velmi plat­nou členkou žen­ského družstva na 4 km, což je pro juniorku odmě­nou a zároveň motivu­jící do další práce. Časové výkony nej­sou moc pop­ulární a souboj proti chronometru ukazuje na oprav­dovou výkonnost“.kiki