V kanadském MSA startuje MS MTB!

V kanad­ském MSA star­tuje MS MTB!

 V kanad­ském horském středisku Mont Sainte Anne bude středečním závo­dem štafet zahá­jeno mis­tro­vství světa horských kol v olympi­jském cross coun­try, sjezdu a nové dis­ci­plíně: E-Bike.

Český národní tým už je v kom­pletní ses­tavě v dějišti šam­pi­onátu v násle­du­jící sestavě:

 Juniorky:

  1. Hol­ubová Adéla

Junioři:

  1. Zat­loukal Jan

 U23 ženy:

  1. Sásková Tereza 
  2. Czeczinkarová Jana

 U23 muži:

  1. Průdek Matěj 

Ženy Elite:

  1. Čábe­lická Jitka 

 Muži Elite:

  1. Cink Ondřej (Kross Rac­ing Team)
  2. Škar­nitzl Jan (Mitas Mer­cedes Benz Praha Trek)
  3. Kul­havý Jaroslav (Jaroslav Kul­havý Cycling Team)

 XC e-Bike:

  1. Kul­havý Jaroslav 

 „Trať v Mont Sainte Anne považuji za jednu z nejtěžších v kolo­toči svě­tového poháru a i když jsem tady už dvakrát závodila a okruh dobře znám, bude velmi důležité využít tréninků k najetí ideální stopy. Ráda bych navázala na své výkony v letošní sezóně, cítím se dobře, těším se na ten závod a pokusím se vylepšit své umístění z loňského závodu mis­tro­vství světa v Lenz­er­heide“, při­b­ližuje své poc­ity naše aktuálně nejlepší bik­erka, Jitka Čábe­lická.  

 Poprvé  v his­torii MTB bude součástí pro­gramu také závod elek­trokol, který budí emoce a roz­poru­plné reakce cyk­li­stické komu­nity, nicméně mu nelze upřít značná pozornost a velký mar­ketingový zájem výrobců kol. Závodu se bude účast­nit řada hvězd, kteří jsou ambasadory před­ních svě­tových výrobců kol, včetně olympi­jských medailistů Jaroslava Kul­havého, Juliena Absolona či Marca Aure­lia Fontány.

image003