Přilby Moravy 2019, GP Favorit v Brně

Nico­las Pietrula se stal vítězem nejprestižnější bodovačky, mez­inárodní Přilby Moravy 2019. Ziskal 4 okruhy náskoku, ste­jně jako druhý Polák Staniszewski. O okruh méně pak měl další náš voják, třetí Petr Kele­men. Po čtyřech letech tedy Přilba Moravy na české hlavě. Obrovskou zás­luhu na dvo­jná­sob­ném úspěchu měli člen­ové týmu Dukly Honza Kraus, Ondra Ven­dol­ský, Michal Kohout a Pepa Junek, kteří dnes exce­lentně tvořili s vítězi úspěch.

přilba1 přilba1A přilba1B přilba1C přilba1D

Junioři se v Brně na nejprestižnější mez­inárodní bodovačce sezóny, tradiční Přilbě Moravy, nez­tratili. Sabka Džeren­gová tri­um­fo­vala mezi juniorkami. Mar­tin Voltr bere třetí příčku po dra­mat­ickém průběhu, když o pořadí na stup­ních vítězů rozhodoval až poslední spurt.

přilba 3přilba 2

Výtečně se prezen­to­vala na GP Favorit v Brně Katka Kohoutková. Při závodech 2 . kat­e­gorie UCI podlehla v olympi­jském omniu pouze dvěma reprezen­tat­ntkám z Německa a brala celkový bronz. Lucie Hochmann skončila bram­borová a Sabka Džeren­gová šestá.

Junior Matyáš Janoš do posled­ního spurtu bojo­val o tri­umf a po skvělém závod­ním výkonu ve všech čtyřech dílčích kláních si odváží také bron­zovou příčku. Na vítěze ztratil pouhý 1 bod z celkových 129ti získaných.

Mezi muži úřadoval olympi­jský vítěz Viviani. Petr Kele­men dokončil na výborné sedmé pozici.

přilba 4 přilba 5 přilba 6